Porto mainimisel tuleb meelde sõna portvein ja tõsi, Porto (inglise Oporto) ongi selle kange joogi sünnimaa. Arvatavasti ei olegi parimat kohta selle veini degusteerimiseks kui Porto linn - spetsiaalsed turistidele mõeldud veinikeldrid on igal pool, lühikese ekskursiooni lõpus on veini degusteerimine, iga külaline saab maitsta nii valget kui ka punast portveini. Veini aroom ja maitse on fantastilised! Sealsamas on väike veinipood, hinnad alates 20 eurost kuni 200ni.
Portos on hästi arenenud infrastruktuur: kaasaegne metroo, trammid ja elektrirongid. Kõik on tehnoloogia viimane sõna ja väidetavalt Euroopa Liidu suurim transpordiprojekt aastatel 2002-2005. Näiteks, istudes kesklinnas trammi peale võib jõuda Aveironini mis asub 32 km. kaugusel! Raudteeliin kulgeb läänerannikut mööda vaatega Atlandi ookeanile. Vahepeal võib peatuda Miramaris, kus on avar rand ja avaõhubassein vaatega ookeanile. Veel edasi (18 km.) asub Espinho - üüratu rannik, karm Atlandi ookean ja ...pole hingegi!
Kusjuures metrooga (liin E) võib rahulikult jõuda lennujaama, mis pälvis aastal 2007 tiitli "Euroopa kolmas parim lennujaam". Lennujaama renoveeriti ja laiendati aastal 2001.
Linnas kõrgub Gustav Eiffeli (Eiffel torni autor) portugali projekt - sild (ponte) Dona Maria Pia (1876), mis tõigi G. Eiffelile kuulsuse.
Kohalik delikatess on bacalhau - äärmiselt soolane tursakala, mulle tundus, et kodusool on isegi natukene "magusam" kui see kuivatatud ja meresoolaga ülepuistatud kala.
Peatusime me 4 tärni hotellis "Dom Henrique", hinnad on soodsad, aga toad on sisustatud tehnoloogia viimase sõna kohaselt: HD telerid jaapani kanalitega ja ...liftipeeglisse sisseehitatud ekraan!


Porto hommikul
Ponte de Dom Luis 1886.a.
16. sajandi kirik
Jube soolane bacalhau (tursakala)
Vaade Portole ülevalt
Ehtsad veinitünnid
Püha Ildelfonso kirik
Merekarpide koloonia
Sasha - ustav jalgpallifänn
Müstiline mereolend