Meessaar (The Isle of Man) asub Iiri meres, Iirimaa ja Suurbritannia vahel. Saar ei ole ametlikult Suurbritannia osa, aga on Briti kuninga valduses. Meessaare parlamendi nimi on Tynwald ja seda peetakse maailma vanimaks (tegutseb aastast 979 pKr.) Meessaar on tuntud ettevõtetele maksuvabastuse andmise poolest - maksud on väga madalad või lihtsalt puuduvad, mis omakorda meelitab siia offshore firmasid. Lisaks sellele on saarel maksuvaba kaubandus Suurbritanniaga!
Saare sümboliks on kolmjala kujutis (jalad hargnevad ühest punktist), mis tähendab: "Kuidas iganes visata, see püsib!" (kujutatud ka müntidel).
Briti naela kõrval on Meessaare valitsusel õigus oma valuuta kasutamiseks, milleks on Meessaare nael!
Aga kõige unikaalsemaks nähtuseks siinkandis on Meessaare ...ilma sabata kassid! See haruldane tõug (The Manx) on mingi geneetilise mutatsiooni tulemus. Paraku jääb neid kasse aina vähemaks ja näha saab neid ainult spetsiaalsetes hooldekeskustes, nagu näiteks Santonis.
Laxeys (tillukene külakene) asub Lady Isabella vesiratas - maailma suurim töötav vesiratas. Ratas pandi tööle aastal 1854, aga nimetati saare kuberneri naise auks. Aastal 1881 avati seal villavabrik, mis on osaliselt avatud turistidele tänapäevalgi. Vabrikupoest saate endale muretseda kampsuni kohalikust lambavillast, mis pidi olema eriliselt vastupidav, kudumisvill on originaalse ja kordumatu struktuuriga. Laxey külast võtke vapustav reis Snaefelli rongiga saare kõrgeima (620m.) künka tippu - Snaefell mägi (vananorra "lumemägi"). Nagu siinkandis öeldakse, avaneb ülevalt  hingemattev vaatepilt kuuele kuningriigile: Inglismaale, Šotimaale, Waleslile, Iirimaale, Meessaarele ja ...Jumala Kuningriigile!
Aga Manx rongiga (jällegi Laxeyst või alustades Douglasest) saate Ramseysse, sõites 18 miili mööda imeilusat idarannikut.
Peaks rõhutama, et sõit ühes maailma vanimas rongis on omaette elamus, mida ei tohiks ära jätta!
The Manx cat - Meessaare ilma sabata kass
Lady Isabella Ratas - maailma suurim vesiratas
Laxey küla ja vesiratas (1854)
Väike Sass (9) Snaefelli vallutamas...
Ühe kindluse varemed