Väike ja armas linnake Ida-Šotimaal, 60-ndatel avastati siinkandis naftat ja gaasi, sellest ajast algaski linna tempokas kasv. Aberdeenis pole isegi ülemaailmse kriisi ajal kriisimärke näha. Autoliiklus on nii tihe, et tavalise 40 min. lennujaama jõudmise asemel võttis see meil 2 tundi! Vaevu jõudsime pardale.
Peale nafta on linn tuntud ka kalatööstuse poolest. Linna piires on siiamaani säilinud üle 600 aasta vanune Footdee kaluriküla. Stiilsed madalad majakesed, hästu palju lilli ja rohelust, aga ka kasse ja koeri!
Linnal on teinegi nimi - Graniitlinn, seoses graniitkaevandusega, mis avati siin 18. saj. ja juba 19. saj. lõpuks sai linnast maailma suurim graniiditootja. Tegu polnud ainult halli graniidiga, leidus ka sinist, punast ja isegi heleroosakat tooni! Enesestmõistetavalt asub just nimelt Aberdeenis maailma suuruselt teine graniithoone - Marischal College.
Kui sõita natukene maad (15 miili) lõuna poole sattume Stonehaveni, kus asub unikaalne vabaõhu mereveebassein (ainukene Šotimaal). Veetemperatuur +28°C. Päevapilet - 4.60 naela. Tulime naisega tormisel päeval, basseini juures üksnes kassapidaja ja päästetöötajad, poisid olid paksult riides ja aina muhelesid: "Kust need seiklejad ikka tulevad?". Veerand tunni pärast hüppasime veest välja - adrenaliini jätkus terveks nädalaks.
Kui sõita põhjapoole, avaneb väga ilus vaade šoti rannikule: järsu kallakuga kaljud, merekajakate kolooniad ja ..."orgaanilised" lehmad, söövad oma rohtu värske ja puhta meretuulega pooleks!
Siinkandis asuvad ka ühe vana lossi (Slains Castle) varemed, omal ajal käis siin iiri kirjanik B. Stoker, saades inspiratsiooni oma tulevase "Dracula"romaani jaoks.
Kõik oleks siin ju tore, aga vaimne elu ei näita paranemismärke, hoopis vastupidi: kogudused jäävad ilma koguduseliikmeteta, uusi juurde ei tule  ja kirikud pannakse lihtsalt kinni. Paraku on see kogu Euroopa trend, aga kui mõnes teises riigis avatakse kirikuhoones kunstigalerii või muuseum, siis Aberdeeni linnavõimud läksid kaugemale...kirikutest tehakse pubi, restoran ja isegi kasiino (ehk kohas, kus ennist püüti päästa inimeste hingesid, sama hooga neid nüüd hukatakse). Astusime ühest sellisest kohast läbi: uksel hoiatav silt "Sisenete omal riisikol!", kogu miljöö on natuke rõhuv ja raske, ütleks isegi deemonlik, aga põrandal istub "armsa" näoga väike kurat (kuigi trellide taga). Viinatootja "Smirnoff" kuulutas just sel ajal  välja kampaania "Võida reis Venemaale", aga sellest pubist üle tee asub baar nimega"Siberia" ("Siber") ja tundub, et tuusik sinnakanti oleks mõnele inimesele tõesti hädavajalik!
Hiinaköögi huvilistele soovitan külastada restorani "Blue Moon", väga hea toiduvalik ja mõistlikud hinnad.

No sin in Aberdeen!
Vapra šotimehe "kaisus"
Šoti muru
Dracula lossi varemed (Slains Castle)
Aberdeeni rand
Šoti rannik ...ilusal päeval
Šoti rannik ...tormisel päeval
Noor kurat "pogris"