Córdoba - juba 10. saj. pKr. Lääne-Euroopa suurim linn. Tänapäeval on see Hispaania suuruselt kolmas linn, aga mis teeb ta kogu Euroopas lausa unikaalseks, on Mezquita katedraali mošee (8. saj. pKr.) - mauride kultuuri arhitektuurne mälestis. Kõik kolonnid ja kaared on siin terrakota-valge (terrakota - põletatud savi värv) triibulised, mis sümboliseerib palmipuude salu. 1253-st kolonnist on säilinud 856. Valgustus on üsna kehv, seega pildistamiseks soovitan varuda kvaliteetse välguga kaamera.
Vihje: hommikuti kell 8.30-10.00 on sissepääs tasuta. Inimesi on ka vähem, võib rahulikult ringi käia, pildistada, nautida ja imetleda tuhandeaastase islami pärandi šedöövrit.
Aprillist juunikuu lõpuni käib Córdobas "patio" (hispaania "siseõu") võistlus, mil valitakse välja linna ilusaim õu. Sissepääs on tasuta, kuigi igas õues on laual väike sümboolne münditaldrik, kuhu võib alati panna mõned sendid. Seinad ja aknaraamid on ehitud potililledega. Turismikeskuses on isegi saadaval spetsiaalne kaart võistluses osalevate siseõuedega, märgitud on ka erinevad patiomarsruudid.

Cordobalaste tüüpiline lõunasöök - tortilla de patata (kartuliomlett) ja külm õlu. Kõrtsid on rahvast puupüsti täis, seega süüakse igal pool tänaval ja isegi kohaliku katedraali trepiastmetel!
Kohalikud bodegas (hispaania - veinikelder) on siin nagu "muuseumid". Näiteks, Bodega Campos (linna suurim) on nii suur (kokku on siin 12 ruumi ja koos väikeste siseõuedega), et ringi käies võib kergesti eksida. Pikk koridor on reastatud tünnidega, mille kaantel ilutsevad maailmas tuntud inimeste allkirjad, näiteks Hispaania kuningannalt, Suurbritannia endiselt peaministrilt Tony Blairilt ja teistelt.

Alcazari aed
Patio
Alcazari aed
Armas
Mezquita araabia Jeesus
Alcazari aia hekitornis
Tüüpiline patio
Mezquita Mihrab - paradiisivärav
Mezquita terrakota-valged kolonnid
Alcazari aed, 13. sajand