Tahaks loota, et Belfasti "kriminaalne" minevik on tõesti minevikku jäänud. Sellel on liiga pikk ja verine ajalugu, mis algas aastal 1571, kui inglise väed kuninganna Elisabet I käsul asusid Ulsterit koloniseerima (see õnnestus neil osaliselt antud territooriumi vähese asustatuse tõttu). Möödus üle 400 aasta konflikti peatamiseks, kui aastal 1998 kirjutati alla "Good Friday" ("Suur Reede") lepingule. Tänaseks päevaks on praktiliselt kõik illegaalsed grupeeringud nagu IRA, INLA ja teised iirlaste poolt ning UDA, UVF ja teised protestantide poolt oma aktiivsusest loobunud, relvad ära andnud ja elu normaliseerunud. Aga kõige olulisem on selle juures  ikkagi fakt, et nad (grupeeringud) ei saa enam toetust lihtrahva poolt (enne oli  see abi ikkagi väga suur). Inimesed ei taha enam elada hirmus, kohalikust meediast käib pidevalt läbi üks väga lihtne fraas: "Enough is enough!"
...üks väike näide kuidas oli see aastal 2001: Belfasti kesklinn oli õhtuti üsna tühi ja kuidagi sünge, tänavaid mööda vurasid hästi "tugevdatud" politseiautod (soomusautod), need, mida tavaliselt võib kohata ainult sõjaväes, linna kohal 24/7 kopterid ja kõrged ning inetu välimusega vaatlustornid. Võrreldes sellega on Tallinna Lasnamägi lausa Edem!
Aga nüüd on see möödas ja Belfastil on nagu igal teisel sarnasel linnal Euroopa linna nägu.
Aastal 2007 pandi linnas püsti oma Vaatlusratas (Raekoja juures), 13 min. reis maksab 6 naela, on olemas isegi V.I.P. kabiin, hind on soolane - 62 naela, aga pakutakse šampanjat! (Ratas suleti ajutiselt 11.04.2010.a.)
Belfastis on oma Piisa torn ehk Albert's Clock (Alberti kellatorn) inglise prints Alberti auks. Torn kaldub vertikaalist 1.25 meetri ulatuses.
Film "Titanic" on meile kõigile tuttav ja armas, aga see 20. saj. laevameistrite uhkus ehitati siinkandis Belfasti laevatehases. Teel Ameerikasse peatus laev Mayo (Iirimaa) maakonnas ja võttis pardale 12 inimest, kellest 3 jäi imekombel ellu!
Soovitan väga minna ühepäevalisele ekskursioonile mööda Põhja-Iirimaa rannikut, kirjeldamatult ilus kant, eriti UNESCO kaitse all olev Giant's Causeway ("Hiidlaste teetamm") - vulkaanilise päritoluga, musta värvi basaltkolonnid, kokku on üle 40 000!
Viskisõpradele pakub kindlasti huvi Bushmills (1609) - maailma vanim viskitehas. Baaris võib maitsta erilist viskit, mida giidi väitel ei saagi kusagilt mujalt osta. Bussijuht esineb ka giidi rollis ja jutustab kogu aeg nagu maratonil, aga arvestades, et põhja-iirimaa aksent on väga tugev ja omapärane, võib tema ilus jutt jääda paljudele arusaamatuks.
Belfasti bussijaama lähedal asub hotell "Euroopa" - tuntud selle poolest, et teda pommitati 43 korral!

Belfast ootab Teid!   
 
Giant's Causeway ("Hiidlaste teetamm")
Belfasti "suurim" kala
Albert's Clock ("Alberti kellatorn")
Iiri panga "firmasärk"
Tugevdatud politseiosakond
Vaatlusratas